Други спортови СПОРТ

Броевите 8 и 24: Ѓоковиќ со последна почит до Коби (видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му оддаде почит на трагично починатиот Коби Брајант.

Во пресрет на дуелот со Милош Раониќ во четвртфиналето на Австралија опен, тој излезе на теренот во тренерка, на која беа напишани иницијалите на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, броевите 8 и 24 и едно срце.

Ѓоковиќ и Брајант беа одлични пријатели, при што српскиот репрезентативец истакна дека кошаркарската легенда имала огромно влијание врз него во време кога се наоѓал во играчка криза.

Поврзани вести

Кириос одговори дали ќе игра на Гренд-слем турнир без публика

Влатко Зорба

Белоти понуден на Манчестер Јунајтед

Жалам за Црна Гора, вели Ѓоковиќ

Влатко Зорба

Де Роси се враќа во Рома како тренер на младинците

Меси ќе остане на „Камп Ноу“ до крајот на неговиот актуелен договор

„Живеев со стаорци, немавме што да јадеме, стомакот ми врескаше“: Потресна исповест на светски познат фудбалер

Stefanija Kuzmanovska