СПОРТ Фудбал

Бруно Фернандеш прогласен за најдобар играч во Премиер лигата во февруари

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш е прогласен за најдобар играч во шампионатот на Англија во февруари, објавено е на официјалниот Твитер на клубот.

Во февруари, 25-годишниот Португалец одигра три натпревари во кои постигна гол и две асистенции.

Фернандеш се пресели во Манчестер јунајтед во зима 2020 година и настапи на осум натпревари во сите натпреварување, постигнувајќи три гола и направи три асистенции.

Поврзани вести

Погба и Бруно Фернандеш му донесоа бод на Јунајтед против Тотенхем

Влатко Зорба

Повеќе од 40.000 луѓе го следеа разговорот помеѓу Надал и Федерер на Инстаграм

Маркињос е многу близу до нов договор

Влатко Зорба

Алонсо се врати во Рено

Клиперси го преслушаа Денвер во дербито на Западот

Санчо: Навистина ми се допаѓа да играм во Дортмунд, ова е посебна група на играчи

Влатко Зорба