СПОРТ

Буфон не планира да ја прекине кариерата во Јувентус

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон не планира да ја прекине кариерата на крајот од сезоната 2019/20.

Четириесет и едногодишниот Италијанец сака да го продолжи договорот со клубот од Торино за уште една година, пренесува „Кориере дела Сера“.

Во натпреварот од 17. коло од италијанскиот шампионат против Сампдорија, Буфон може да постави апсолутен рекорд во Серија А. Ако голманот влезе во игра, тогаш овој натпревар ќе стане за него 648-та во Серија А.

Во моментов Буфон ја дели првата позиција со Паоло Малдини, на чие конто има 647 натпревари.

Поврзани вести

Ирската ММА sвезда Конор Мекгрегор обвинет за расизам

Влатко Зорба

Познат идентитетот на сите лица од хеликоптерот на Брајант (фото)

Никола Поповски

Макаби го сочува костурот на екипата: По Вилбекин, потпишан договор и со Хантер

Никола Поповски

Зидан: Не е нормално Модриќ да има само една титула во Ла Лига

Никола Поповски

Талески: Убаво е чувството кога ќе стартуваме со победа

Никола Поповски

УЕФА ги откажа сите натпревари од евротурнирите