Други спортови СПОРТ

Буста: Познавам тенисери кои живеат со пари на нивните родители заради коронавирусот

Шпанскиот тенисер, Пабло Карено Буста раскажа како коронавирусот влијае на играчите.

– Немав проблеми со парите затоа што заработив доволно пари. Но, јас познавам тенисери кои сега живеат со пари на нивните родители. Немаме можност да работиме и да заработуваме, додека трошиме многу на плати за тренери и технички персонал. Во нашето општество, спортистите се сметаат за богати. Но, има такви кои не заработуваат толку многу пари, изјави Буста.

Поради пандемијата, сезоната е прекината до 13 јули.

Поврзани вести

Во ждрепката за квалификациите во кошарка за ОИ 2020 Србија имаше многу среќа

Влатко Зорба

Организаторите на Австралија опен и доделија вајлд карта на Шарапова

Официјално: Реал Мадрид за 35 милиони евра го купи Бразилецот Рејниер од Фламенго

Како е да се стане шампион во Франција со една помината минута на теренот?

Бејл имитира како игра голф за време на тренинг со Реал (ВИДЕО)

Јувентус во јануари го ангажира Вилијан