Кошарка СПОРТ

Црвена звезда потклекна во последната четвртина, прва гостинска победа на Реал

Екипата на Црвена Звезда е поразена од Реал Мадрид со 60:75 во 7. коло од Евролигата.

Решавачко за поразот на „црвено-белите“ беше лошата игра во последната четвртина во која постигнаа само осум поени за разлика од 26 на „кралевите“.

Поврзани вести

Абрамович им обезбеди бесплатен престој на лондонските лекари во хотелот на стадионот на Челзи

Барса на попуст – девет фудбалери за продажба, цел е да се соберат 250 милиони

Stefanija Kuzmanovska

Филип Талески потпиша со Вардар

Ибрахимовиќ сигурен во себе: Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст

Влатко Зорба

Чеферин: Одлагањето на ЕП многу ќе нè чини, но целта е поважна од профитот

Марсело: Ни фалеше малку среќа да постигнеме повеќе голови против Галатасарај

Maja_Serafimova