СПОРТ Фудбал

Давид Силва може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Давид Силва може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами.

Американските медиуми соопштија дека ко-сопственикот на клубот Дејвид Бекам е заинтересиран за трансфер на 34-годишниот Шпанец.

Договорот на Силва со Манчестер сити завршува претстојното лето. Претходно беше објавено дека тој може да се пресели во Њујорк сити.

Силва игра во Манчестер Сити од 2010 година.

Поврзани вести

Надал без загубен сет се квалификуваше во полуфиналето на „Мастерс“ турнирот во Париз

Влатко Зорба

Пјаниќ: Јувентус е клуб со победничка ДНК

Хамилтон: Многу е тешка патеката во Португалија

Геце на чекор од преслеба во Севиља

Влатко Зорба

Банер со натписот „Белите животи се важни“ над стадионот на Сити

Влатко Зорба

Златан ги малтретирал соиграчите? Имало и работи кои требало да се пријават во полиција, но никој не смеел да се јави!

Stefanija Kuzmanovska