СПОРТ Фудбал

Дивац и Кустурица се фотографираа со сер Алекс Фергусон

Владе Дивац и Емир Кустурица дојдоа во Манчестер да го бодрат Партизан против Јунајтед во рамките на Лига на Европа.

Фото: фк партизан

Кога стигнаа на Олд Трафорд во друштво на раководството на Партизан го сретнаа легендарниот тренер на Јунајтед, сер Алекс Фергусон кој со задоволство се фотографираше со нив.

Црно-белите убедливо беа поразени со 3:0.

Поврзани вести

Федерер направил операција на коленото, го пропушта Ролан Гарос

Никола Поповски

Клоп: Исклучително сум горд на своите играчи и се надевам дека тоа е случај и со навивачите

Од едниот „Џокер“ до другиот: Најдобриот светски тенисер го поздрави пласманот на Јокиќ во финалето на западната конференција (видео)

Никола Поповски

Капитенот на Реал Мадрид казнет еден милион евра за затајување данок

Maja_Serafimova

Зидан: Сакам доживотно да останам во Реал, но за тоа треба да го прашате Флорентино Перез

Maja_Serafimova

ПЛ: Нема позитивни на коронавирус по последното тестирање

Влатко Зорба