СПОРТ Фудбал

Доколку замине Мартинез, доаѓа Обамејанг?

Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com.

Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра за аргентинскиот напаѓач.

Во сезоната 2019/20, Обамејанг постигна 16 голови и даде 1 асистенција на 27 натпревари за Арсенал.

Неговиот договор со „топџиите“ е до крајот на јуни 2021 година.

Поврзани вести

Голманска глупост во Бразил (ВИДЕО)

Роналдо, Меси, Салах и Ван Дајк се номинирани за „Најдобар фудбалер на 2019 година“

Maja_Serafimova

Зошто Халанд се одлучи за Борусија Дортмунд?

Никола Поповски

ФФМ со премија за победата над Словенија: 100.000 евра за фудбалерите

user5

Ракитиќ за 40 милиони евра се сели во Атлетико Мадрид

С.Македонија поразена во Виена во квалификациите за ЕП 2020

Влатко Зорба