Категорија : Други спортови

Други спортови СПОРТ

Поверојатно е откажување отколку одложување на Олимпијадата во Токио

Членот на Меѓународниот олимписки комитет, Дик Паунд изјави денеска дека ако се покаже дека одржувањето на Олимпијадата во Токио ова лето е премногу опасно поради...
Други спортови СПОРТ

Нов четиригодишен мандат за Димовски на чело на Боксерската федерација на Македонија

Александар Петровски
На Изборно собрание на Боксерската федерација на Македонија одржано во текот на вчерашниот ден, досегашниот претседател, Примислав Димовски доби едногласна доверба од делегатите да ја...
Други спортови

Вајлдер може да го отпушти тренерот, кој фрли бел пешкир против Фјури

Влатко Зорба
Поранешниот шампион во ВБЦ, Дионтеј Вајлдер размислува да го отпушти неговиот помошник тренер Марк Бреланд, кој фрли бел пешкир во седмата рунда од борбата со...
Други спортови

Фјури: Дионтеј покажа срце

Влатко Зорба
Тајсон Фјури покажа дека не е само неверојатен боксер, туку и џентлмен. И покрај сите негодувања разменети со Дионтеј Вајлдер пред натпреварот, Англичанецот му даде...
Други спортови

Вајлдер: Ќе се вратам посилен (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Со фуриозна победа над Дионтеј Вајлдер, технички нокаут во седмата рунда, Британецот Тајсон Фјури ја врати светската титула во тешка категорија и ја освои титулата...
Други спортови

Фјури го победи Вајлдер со нокаут во седмата рунда (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Во боксерски меч за светската титула во ВБЦ верзијата ноќеска во Лас Вегас, Тајсон Фјури го совлада Дионтеј Вајлдер со технички нокаут во седмата рунда....
Други спортови

Анкета: 80 отсто од луѓето би примиле удар без ракавица од Вајлдер во замена за 5 милиони фунти

Влатко Зорба
Шокантното признание направија над 40.000 љубители на боксот, на кои им беше поставено следново прашање: „Дали би добиле моќен удар со десната рака без ракавица...
Други спортови СПОРТ

Во пресрет на борбата Фјури-Вајдлер, запознајте ги нивните згодни сопруги

Елена Даскалова
Борбата меѓу Тајсон Фјури и Дионте Вајдлер предизвика големо внимание меѓу фановите на боксот и боречките спортови низ целиот свет. Но, уште поголемо внимание привлекуваат...
Други спортови

Предизвикот на Ѓоковиќ: Капење во ледена вода (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, на Инстаграм објави видео од капење во ледена вода, покажувајќи, како што рече, дека издржливоста на телото најмногу зависи од...