Други спортови

Федерер по откажувањето на Вимблдон: Не можам да опишам како се чувствувам

Швајцарскиот тенисер, носител на рекордни осум титули на Вимблдон, изјави дека му е многу тешко бидејќи славниот турнир е откажан поради коронавирусот.

Славниот турнир поради пандемијата е откажан прв пат од Втората свестска војна или за прв пат во мирни услови.

 – Нема ГИФ за да опише како се чувствувам во моментов – напиша Федерер на Твитер.

Организаторите денеска објавија дека Вимблдон е откажан, а следниот ќе се одржи во 2021 година.

Поврзани вести

Ѓоковиќ: Не гарантирам дека нема да го повторам потегот од УС Опен

Влатко Зорба

Ѓоковиќ од друг агол: Српскиот тенисер зборувал за лошите навики и без што не може да живее (видео)

Никола Поповски

Се огласи Зверев по обвинувањата: Не сум ја тепал, сакам да израснам дете со неа

Никола Поповски

Зверев ќе игра на УС Опен

Влатко Зорба

Надал откри зошто се уште нема деца

Влатко Зорба

„Вимблдон“ ќе се одржи во 2021 година без навивачи

Александар Петровски