Други спортови

Федерер по откажувањето на Вимблдон: Не можам да опишам како се чувствувам

Швајцарскиот тенисер, носител на рекордни осум титули на Вимблдон, изјави дека му е многу тешко бидејќи славниот турнир е откажан поради коронавирусот.

Славниот турнир поради пандемијата е откажан прв пат од Втората свестска војна или за прв пат во мирни услови.

 – Нема ГИФ за да опише како се чувствувам во моментов – напиша Федерер на Твитер.

Организаторите денеска објавија дека Вимблдон е откажан, а следниот ќе се одржи во 2021 година.

Поврзани вести

Мастерсот во Мајами засега нема да се одложи или откаже

Вилијамс загуби на стартот на турнирот во Монтереј од 199-тата во светот

Бернард Томиќ е првиот тенисер со симптоми на коронавирус

Влатко Зорба

Квалификации на 400 метри на атлетското СП: Стојоски последен во групата и 38. во генералниот пласман

user5

Вавринка го праша Ѓоковиќ зошто фановите ги сакаат Федерер и Надал повеќе од него (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Врвни тениски асови на „Адрија турнејата“ во организација на Ѓоковиќ