Други спортови

Ѓоковиќ декласиран од „среќен губитник“ во Виена

Првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот од серија АТП 500 во Виена, откако беше поразен од „среќниот губитник“, Италијанецот Лоренцо Сонега со 6:2, 6:1.

Самиот резултат покажува дека на српскиот тенисер воопшто не му одело во овој натпревар. Но, не можеше да биде поинаку, бидејќи тој запишал само седум „винери“ и дури 25 неизнудени грешки.

Сонега во полуфиналето ќе се сретне со подобриот играч од дуелот Димитров – Еванс.

Поврзани вести

УС Опен не презема одговорност за ширењето на коронавирусот

Влатко Зорба

Заврши ИТТФ турнирот во пинг понг Скопје 2019

Влатко Зорба

Серена Вилијамс ја оствари рекордната 102. победа на УС Опен

Александар Петровски

Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен за удирање на судија

Влатко Зорба

Ѓоковиќ: Ќе се соочам со дилема ако вакцинацијата стане задолжителна

Тајсон покажа во каква форма е во ново брутално ВИДЕО

Влатко Зорба