Други спортови

МекГрегор влегува во реалити шоу ?!

Ирецот Конор МекГрегор го најави пензионирањето пред неколку дена, по трет пат во неговата кариера.

Поранешниот шампион во две категории твитна дека се пензионира само неколку моменти откако заврши брилијантниот УФЦ 250.

Набргу по овој твит пристигна изјавата на претседателот на УФЦ, Дана Вајт, поточно „баш ми е гајле“, но и објавата на британските медиуми:

„МекГрегор влегува во реалити шоу“.

Ирецот ќе биде дел од екипата на новата сезона на реалното шоу „Јас сум славна личност, извадете ме од овде“, во која познати личности „преживуваат“ во џунглата и учествуваат во игри во кои претежно јадат бубачки и оставаат змии да лазат по нив.

Поврзани вести

Мајк Тајсон со ново моќно ВИДЕО, на крајот со голема вест за фановите

Нема да се игра тенискиот турнир во Индијан Велс заради коронавирус

Ѓоковиќ се расплака по поразот на „Адрија Тур“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Tитула за Лина Ѓорческа на турнирот во Анталија

Влатко Зорба

Вилијамс загуби на стартот на турнирот во Монтереј од 199-тата во светот

Епидемиолозите реагираа на изјавата на Ѓоковиќ на тема вакцинирање