Други спортови

Шарапова ги изненади фановите со интересно решение

Поранешната светска тениска број 1 Марија Шарапова ги изненади сите објавувајќи го својот телефонски број за да може да комуницира со фановите за време на пандемијата од коронавирус. 32-годишната Русинка го направи ова преку обраќање фо своите фанови.

Таа ги охрабри обожавателите да ја контактираат на дадениот број и поконкретно да и испраќаат пораки.

Шарапова објасни дека пораките ќе пристигнат на нејзиниот личен телефон и ќе можат да одговора.

„Пишете ми! 310-564-7981. Навистина. Кажи ми како ви оди, поставетте ми прашања или само кажете „Здраво“. Добри рецепти се добредојдени”, напиша Шарапова.

Поврзани вести

Зверев ќе донира 50.000 долари за жртвите од пожарите во Австралија

Емил Павлов го освои златниот медал на карате Премиер-лига во Сацлбург

Наградниот фонд на Австралија опен е зголемен за 13,6 проценти

Вимблдон собра 114 милиони евра од осигурување

Влатко Зорба

Малку фалеше Вајлдер и Тајсон Фјури да се степаат на прес-конференцијата (видео)

Никола Поповски

Тони Надал: Рафа не го интересира тенис

Влатко Зорба