СПОРТ Фудбал

Дугари: Гризман се плаши од полуаутистичното џуџе Меси наместо да му влепи неколку шамари

Кристоф Дугари уште еднаш го привлече вниманието со несоодветни коментари.

Поранешен напаѓач кој ја освои светската титула со Франција во 1998 година и Европската две години подоцна, а пред тоа се прослави со Бордо со Зидан и со тоа направи трансфери во Милан и Барселона, денес е стручен коментатор на Радио Монте Карло, каде што често дава скандалозни изјави.

Така беше и овој пат кога тој го коментираше случајот на Антоан Гризман во Барселона. Напаѓачот, кој ја предводеше Франција до светската титула пред две години и за кого Барселона плати 120 милиони евра минатото лето, сега е последната резерва во тој клуб која влегува на терен во судиското продолжение.

„Гризман мора да се наметне во Барселона не само со играта, туку и со неговото авторитативно однесување. Но, тој се плаши, и тоа од кој? Од џуџе кое е полуаутистично! Наместо тоа би требало да му влепи неколку шамари“, грубо Дугари го навреди Меси.

Поврзани вести

Јунајтед ремизираше со Вулверхемптон во дебито на Фернандеш

Влатко Зорба

Ангеловски: Неатрактивни, но квалитетни ривали

Марадона донесе одлука да се врати во Гимназија

Влатко Зорба

Погледнете што прави Федерер за да ја одржи формата (ВИДЕО)

Занети: Мислам дека Икарди нема да се врати во Интер

Червар: Ивано Балиќ е најдобриот ракометар во историјата

Maja_Serafimova