СПОРТ Фудбал

Феликс: Верувајте ми, против Ливерпул ќе биде многу тешко

Sвездата на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс истакна дека неговиот тим го добил најтешкиот можен противник во ЛШ. Шпанскиот тим ќе се соочи со Ливерпул, а за Португалецот, тоа е веројатно најтешката пречка во трката за четвртфиналето.

– Секогаш е тешко на европските натпреварувања – против сите екипи. Ливерпул е во добра форма, одличен ритам и ќе биде тешко, како и на сите натпревари на ЛШ, но најтешко е против нив, верувајте ми, изјави Феликс за шпанските медиуми.

Двете екипи се соочуваат едни со други во осминафиналето на Лигата на шампионите на 18 февруари, а првиот дуел е на „Ванда Метрополитано“.

Поврзани вести

Веќе не е смешно: Инсиње пак со највисоката маскота (фото)

Никола Поповски

Kлоп: Не сум загрижен за резултатот, Симеоне не ја следеше играта, се занимаваше со анимирање на публиката

Никола Поповски

Сон служи на својата татковина (ФОТО)

Лидс се врати во Премиер лигата по 16 години!

Влатко Зорба

УЕФА нема резервен план за ЛШ

Влатко Зорба

Венгер: Артета ќе има проблем со недостаток на искуство ако застане на чело на Арсенал