Авто/мото СПОРТ

Фетел: Трката во Сао Паоло е посебна сè може да се случи таму

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел ги сподели своите очекувања за трката од Формула 1 шампионатот планирана за претстојниот викенд во Бразил.

-Трката во Сао Паоло секогаш излегува дека е посебна. Сè може да се случи таму. Не знам зошто, но нешто чудно постојано се случува на таа патека. И ако за една година немаше ништо, тогаш тоа сигурно ќе биде следната. Во принцип, трката на Интерлагос е добра за нашите автомобили изминатите неколку години. Се сеќавам дека добро настапивме овде, Кими беше на подиум минатата година, а пред неколку години победивме тука. Се надевам дека овој викенд среќата исто така нема да не одмине, изјави Фетел.

Германецот го зазема петтото место во Генералниот поредок.

Поврзани вести

Ноер не заминува од Баерн

Никола Поповски

Гризман: Го напуштив Атлетико за да научам нов фудбал

Легендарниот турски голман Рушту Речбер се наоѓа во критична состојба откако се заразил со коронавирус

За неполн час игра Ѓоковиќ го преслуша Циципас

Влатко Зорба

Лавеци стави крај на фудбалската кариера

Хјустон ја прекина победничката низа на Бостон од седум натпревари

Никола Поповски