СПОРТ

Финалето на ФА Купот може да се одложи најмалку 5 месеци

Лондон, 27 март 2020 (МИА) – Финалниот натпревар за ФА Купот би можел да биде презакажан за октомври, пренесува „Мирор“.

Состанокот на „Вембли“ е генерално закажан за 23 мај, но поради кризата со коронавирус, тој скоро сигурно нема да се случи тогаш. Натпреварувањето во моментов е прекинато во фаза четвртфинале.

Вчера Фудбалската асоцијација на Англија одлучи да ги откаже сезоните во сите аматерски првенства под петтото ниво во локалната хиерархија. Исто така беа избришани и сите досегашни резултати во женскиот фудбал, со исклучок на оние во првите две дивизии.

Поврзани вести

Јуве во судиското продолжение до триумф над Локомотив

10.000 евра донација од ФК „Шкупи“ за семејства во Драч

Влатко Зорба

Англиски „Телеграф“: Ливерпул ќе биде признат за шампион на Англија, ако сезоната во Премиер Лигата не заврши

Лејкерс на чекор до шампионскиот трофеј (ВИДЕО)

Го допирале за задникот и гениталиите сред емисија во живо: Дали Меси бил сексуално малтретиран? (видео)

Панчев за Модриќ: Тој не е најдобар фудбалер во историјата на својата земја

Maja_Serafimova