Категорија : Фудбал

Фудбал

По Премиер лигата, продолжува и Чемпионшип

Влатко Зорба
По Премиер лигата, продолжува и Чемпионшип. Второто по ранг фудбалско натпреварување во Англија ќе започне на 20 јуни. Како што истакна претседателот на англиските фудбалски...
СПОРТ Фудбал

Ц. Звезда пред 29 години стана европски првак: Панчев го реши Олимпик Марсеј (видео)

Црвена Ѕвезда го освои Купот на шампионите во Бари на 29.05.1991 година, победувајќи го Олимпик Марсеј, по подоброто изведување на пеналите со 5: 3 (0:0)....
Фудбал

Големата победа на италијанскиот фудбал: Познат е датумот за продолжување на Серија „А“

Stefanija Kuzmanovska
Министерот за спорт, Винченцо Спадафора, најави дека Серија „А“ може да продолжи. Тој наведува дека ќе побара од премиерот Џузепе Конте да ја продолжи Серија...
Фудбал

Предложени нови термини за Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska
Пред пандемијата од коронавирус, Премиер лигата имаше стандардни термини, а љубителите на фудбалот ги поминуваа повеќето од викендите гледајќи ги дуелите од 13:30 до 20:30...