Фудбал

Андонова презадоволна по триумфот над Казахстан: Фантастично, одигравме одличен меч

Капитенот Наташа Андонова е презадоволна од играта и првата победа на македонската женска фудбалска репрезентација во квалификациите за ЕП. Избраничките на селектор Кирил Изов попладнево го поразија Казахстан со 4:1 на тренинг комплексот „Петар Милошевски“ во Скопје и во одлична атмосфера ќе патуваат на гостувањето во Србија на 5 октомври.

„Фантастично. Одигравме одличен натпревар, а победата со 4:1 е најдобар показател за тоа. Атмосферата во националниот тим е одлична. Се вративме на победите“, рече по мечот Андонова која ја погоди противничката мрежа во 6. минута и во 28. минута од пенал. Останатите два гола беа дело на Гентијана Рочи.

Поврзани вести

Челзи со три бода од Амстердам, спектакуларен волеј на Сабицер за триумф на Лајпциг

user5

Ракитиќ стави крај на шпекулациите и откри каде ќе игра

Осминафинале во Лигата на шампиони: Барса со поволен резултат од Неапол, Баерн го „торпедираше“ Челзи

Никола Поповски

Артета: Играчите мора да ја преземат одговорноста за своите постапки на теренот

Азар: Јавноста очекува многу од мене, истото го очекувам и јас

user5

Погба на почетокот на следната недела ќе се врати на тренинзите