Фудбал

Ангеловски: Најважно е што освоивме три бода

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, е задоволен од денешниот триумф над Ерменија во 1. коло Ц-конкуренција во Лигата на нации.

– Ова беше прв натпревар по подолгата пауза и затоа немам што да им забележам на моите избраници. Најважно е што ги освоивме трите бода. На ваква температура беше тешко да се гледа, а не пак да се игра. Плус тоа измените беа намалени од пет на три, рече селекторот Ангеловски.

Во следното коло, на 8 септември, Македонија гостува во Грузија.

Поврзани вести

Пандев испрати порака до нацијата: Бидете одговорни, седете дома (фото)

Никола Поповски

По дербито на Ноу Камп: Недостасуваше играч како Роналдо

Никола Поповски

Озил и уште двајца во Арсенал не прифатија намалување на платите

Нистелрој: Меси е збир на пет најдобри играчи, меѓу кои и Кристијано Роналдо

Maja_Serafimova

Ван Дајк: Мечот со Јунајтед е поважен за навивачите одошто за нас играчите

user5

Еден куп клубови ги сакаат услугите на Силва

Stefanija Kuzmanovska