Фудбал

Барса до Видал: Остануваш!

Раководството на Барселона сака да го задржи Артуро Видал барем до крајот на сезоната, пренесува Спорт. „Остануваш“ е големиот наслов на изданието денес.

Чилеанскиот репрезентативец поднесе тужба против клубот за 2,4 милиони евра поради наводно неисплатени бонуси.

Според тренерот Ернесто Валверде, ова нема да има влијание на спортско-технички план.

Интерес има за Артуро од Интер. Од „Камп Ноу“ се очекува да ја видат реакцијата на Јужноамериканецот – дали ќе покаже дека сака да игра за Барса или ќе го исфорсира неговото заминување.

Поврзани вести

Нова жртва од коронавирус во светот на фудбалот

Швајнштајгер објави крај на кариерата

Влатко Зорба

Напаѓачот на Барселона, Меси го постигна 50. гол од слободен удар

Maja_Serafimova

Познато кога Лион ќе го претстави Лоран Блан

Влатко Зорба

Сари: Дозволуваме лесни погодоци, во исто време примаме само два гола повеќе од најдобрата одбрана во Серија „А“

Никола Поповски

Барса се уште се надева дека ќе го доведе Лаутаро