Фудбал

Барселона ќе банкротира доколку клубот не ги намали платите на играчите

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона може да банкротира, ако клубот не се договори со играчите за намалување на платите пред крајот на следната недела, пренесува „АС“.

Според изворот, каталонскиот клуб треба да го скрати платниот список на 190 милиони евра.

Забележано е дека преговорите меѓу клубот и играчите започнале вчера, на 30 октомври. Барселона мора да ги намали платите на сите фудбалери за 30 проценти до 5 ноември, во спротивно клубот ќе оди во банкрот во јануари.

Поврзани вести

Мурињо воодушевен конфликтот меѓу Лорис и Сон: Прекерасно! (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Ериксен одби да потпише нов договор со Тотенхем

Сезоната во Премиер лигата продолжува на 1 јуни и завршува за шест недели

Мурињо се вмеша во нов скандал?

Паднаа акциите на Јувентус поради елиминацијата од Лигата на шампионите

Влатко Зорба

Монтереј против Ливерпул во полуфиналето на Светското клупско првенство

Влатко Зорба