Фудбал

Чави донираше милион евра на болница во Барселона

Клиничкиот центар во Барселона денес потврди дека легендата на Барселона Чави и неговата сопруга Нурија донирале милион евра за помош.

„Нурија и јас ја поддржуваме борбата против коронавирусот која оваа болница ја води. Благодарение на донациите што ги прима, болницата ја набави потребната опрема за пациенти и медицински професионалци“, рече Чави, кој сега е тренер на катарски Ал Сад.

Чави е последен во низата спортисти кои се вклучија во борбата против вирусот во Шпанија. Пред него пари дадоа и Лионел Меси, Пеп Гвардиола, Пау Гасол, Рафаел Надал итн.

Поврзани вести

Француските клубови остануваат без 110 милиони евра заради коронавирусот

Влатко Зорба

Солскјер: Рашфорд ја прикажа најдобрата партија под мое водство

Влатко Зорба

Тоти: Реал ми понуди сè, освен капитенската лента

Доколку замине Мартинез, доаѓа Обамејанг?

Никола Поповски

Познати полуфиналните двојки на шпанскиот Суперкуп

Влатко Зорба

Нејмар: Не знам кога ќе можам да се вратам на теренот и тоа ми предизвикува анксиозност

Влатко Зорба