Фудбал

Челзи подготвува офанзива за играч на Лестер во јануари

Челзи подготвува понуда за дефанзивецот на Лестер, Бен Чилвел, пренесува „Дејли мејл“. Во моментов „сините“ имаат забрана за трансфер, но таа ќе биде укината во јануари и потоа ќе може официјално да упати барање кон Лестер.

Чилвел се етаблира како еден од најдобрите централни дефанзивци во Премиер лигата и го следат многу клубови, вклучувајќи ги Манчестер Јунајтед и Ливерпул. 22-годишниот Англичанец неодамна потпиша нов петгодишен договор со „лисиците“ до летото 2024 година и се очекува да бараат барем 50 милиони фунти за неговиот играч.

Самиот Чилвел е на само четири дуели за да стигне до бројката 100 дуели во дресот на Лестер.

Поврзани вести

Фудбалот го добива првиот милијардер: Неговата рекордна заработка не може да ја спречи ниту светската криза!

Влатко Зорба

Мурињо загрижен за многуте повредени во тимот

Влатко Зорба

Озил се сели во Фенербахче

Обамејанг е разочаран од Арсенал, си заминува на крајот од сезоната

Барса се уште должи 95 милиони за Кутињо

Влатко Зорба

Ули Хенес: Постоеја одредени струи во екипата кои не сакаа Нико Ковач да остане тренер