Фудбал

Драма на небото над Брисел: Приватниот авион на Меси присилно слетал!

Приватниот авион на најдобриот светски фудбалер, Лионел Меси, мораше да направи итно слетување во Брисел.

Според британски „Сан“ Меси, заминувајќи од Тенерифе, итно слетал во 9,10 часот по локално време, а еден час подоцна повторно заминал, но само 43 минути, по што повторно се вратил во Брисел.

Засега нема информации за тоа кој бил во авионот.

Поврзани вести

Саутгејт: Ќе ги почитуваме правилата на УЕФА, се останато се хипотези

Влатко Зорба

Жесус: Не се залажуваме, тоа е Реал Мадрид

Македонските фудбалери пристигнаа во Полска: Во Варшава пречекани како ѕвезди

user5

Јувентус сака да го продолжи договорот со Роналдо и да купи уште еден врвен напаѓач

Новиот договор на Меси со Барса ќе биде до 2023 година

Робертсон: Рекордите се ништо без титула

Влатко Зорба