Фудбал

Два гола на крајот го спасија Реал од нов пораз во ЛШ

Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до 87. минута.

Бензема намали, а во судиското продолжение Каземиро израмни и им донесе бод на „белите“.

Резултати од 2.коло на ЛШ:

Група „А“:

Локомотив Москва – Баерн Минхен 1:2
Атлетико Мадрид – Салцбург 3:2

Група „Б“:

Шахтјар Доњецк – Интер 0:0
Борусија Менхенгладбах – Реал Мадрид 2:2

Група „Ц“:

Порто – Олимпијакос 2:0
Марсеј – Манчестер Сити 0:3

Група „Д“:

Аталанта – Ајакс 2:2
Ливерпул – Митјиланд 2:0

Поврзани вести

Пирло: Се обидувам да го следам примерот на Гвардиола

Влатко Зорба

Платата на Балотели може да порасне четири пати, има два услова

Влатко Зорба

Голманска глупост во Бразил (ВИДЕО)

Реал – Сити и Атлетико – Ливерпул во осминафиналето во Лигата на шампионите

Влатко Зорба

Самсоненко си замина од ФК Вардар

Алегри го менува Тухел во ПСЖ?