Фудбал

ФА Купот на Англија веројатно нема да заврши

Фудбалската асоцијација на Англија стравува дека ФА Купот можеби нема да биде завршен поради пандемијата со коронавирусот, пренесува „Мирор“.

Раководството работи на изработувањето на нова програма. Фудбалската асоцијација би сакала да заврши турнирот, но може да го жртвува во корист на Премиер лигата и Лигата на шампионите.

Во овој момент, натпреварите во ФА Купот стигнаа до четвртфиналето, а натпреварите се одложени до 3 април.

Поврзани вести

ПСЖ со понуда за Бенасер

Марадона: Враќање на теренот? Како средба со девојка

Влатко Зорба

Роналдо со прв гол од слободен удар во дресот на Јувентус (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Нејмар: Не знам кога ќе можам да се вратам на теренот и тоа ми предизвикува анксиозност

Влатко Зорба

Бартомеу: Ќе изгубиме 6 милиони евра заради натпреварот со Наполи, но тоа не е важно

Арсенал заинтересиран за Роџерс, Лестер го проценува на 14 милиони

Влатко Зорба