Фудбал

ФФМ спроведува анкета за најдобрите во македонскиот фудбал за 2019 година

Фудбалската федерација на Македонија и оваа година го организира традиционалниот гала настан „Најдобрите во македонскиот фудбал за сезона 2018/19“.

Сите заинтересирани својот глас можат да го дадат на анкетата поставена на веб-страницата на ФФМ.

Ќе се изберат најдобрите во следниве категории:

-најдобар тренер во МФЛ за сезона 2019/19
-најдобар фудбалер во МФЛ за сезона 2018/19
-најдобар фудбалер во женски фудбал за сезона 2018/19
-најдобар фудбалер во футсал за сезона 2018/19
-најдобар тренер во младински фудбал за сезона 2018/19
-најдобар фудбалер во младински фудбал.

Поврзани вести

Пиоли по победата над Лацио: Веќе мислиме на Јувентус

Ангеловски: Неатрактивни, но квалитетни ривали

Челси и Манчестер Јунајтед влегуваат во битка за Јан Облак

Скандал во Словенија: Селекторот на У21 ги малтретирал фудбалерите, не ги оставал ни да јадат?

Никола Поповски

По Сетиен, Барса го отпушти и Абидал

Влатко Зорба

Гвардиола: Дури и ако не испратат во Лига 2, јас ќе бидам во Сити