Фудбал

Фудбалер се самоуби пред пејачката во која бил лудо вљубен

Познатиот српски фудбалер Миљан Мрдаковиќ (38) синоќа се самоубил со пиштол во неговиот дом во Звездара.

Миљан зад себе го остави синот Урош (15), фудбалер кој игра за ОФК Раднички од Ниш.

Самоубиството се случило во изнајмен стан во кој Мрдаковиќ живеел со својата девојка, пејачката Ивана Станиќ, која и ја  повикала полиција, пишува „Телеграф.рс“.

Двојката била во врска неколку месеци и според неименуван извор на порталот, тие „биле лудо вљубени еден во друг“.

Поврзани вести

Бундеслигата ќе продолжи на 16 мај

Руни: Јунајтед направи голема грешка со отпуштањето на Ван Гал

Џерард: Фергусон паметно го одбра моментот да го напушти Јунајтед

Голем удар за Мурињо: Сон ќе отсуствува 6 до 8 недели

Никола Поповски

Коронавирусот го запре фудбалот и во Англија

Уште еден Германец на Стемфорд Бриџ: Трансфер вреден 89 милиони фунти

Никола Поповски