Фудбал

Фудбалери на Атлетико имаат коронавирус, четвртфиналето во ЛШ под знак прашалник

Челниците на Атлетик Мадрид ја известија јавноста дека двајца играчи на овој тим се позитивни на коронавирусот, но тие не сакаа да ги објават нивните имиња!

„Јорганџиите“ велат дека тестот е направен денеска и дека фудбалерите се во изолација, но дека ќе го повторат во понеделник, особено поради фактот дека тие во четврток ќе играат во четвртфиналето од Лигата на шампионите со Лајпциг.

Доколку новите тестови покажат дека играчите се уште се позитивни, постои можност дуелот со „биковите“ да биде одложен.

Поврзани вести

Ливерпул лесно се справи со Борнмут (ВИДЕО)

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

Влатко Зорба

Агуеро: Не ги разбирам оние што го критикуваат Меси за играњето во националниот тим, тој е првиот кој страда од неуспеси

Влатко Андоновски и официјално е селектор на женската фудбалска репрезентација на САД

user5

Лигата на шампионите станува сè поинтересна

Влатко Зорба

Симеоне пред преселба во Лондон?

Влатко Зорба