Фудбал

Фудбалерите на Интер и Јувентус мора да се вратат во Италија

Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите да се вратат во Италија, за да се подготвени да се вратат на тренинзите.

Клубовите во Серија „А“ ќе се вратат на тренинзи на 4 мај, додека сезоната би можела да продолжи на почетокот на јуни, пренесува „Газета“.

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито е првиот што ги покани своите фудбалери да се вратат во Италија, а сега тоа го сториле и Милан и Торино.

Интер ги повика странските фудбалери кои ја напуштија Италија да бидат подготвени за нова изолација.

Кристијан Ериксен и Ешли Јанг веќе се ставени во карантин во Милано, а сите фудбалери кои се враќаат во Италија ќе треба да бидат ставени во карантин за 14 дена.

Фудбалерите ќе се вратат на 13 април, што значи дека од 27 април ќе бидат подготвени да се вратат на своите клупски обврски.

Што се однесува до Јувентус, исто така, сите странски играчи ќе се вратат до крајот на оваа недела.

Поврзани вести

Ц. Звезда пред 29 години стана европски првак: Панчев го реши Олимпик Марсеј (видео)

Ибрахимовиќ: Едниот е силен, заедно сме посилни

Никола Поповски

На Михајловиќ му е пресадена коскена срж

Пандев и донесе победа на Џенова

Влатко Зорба

Намалување на платите на играчите во Премиер лигата за 20 отсто за да им се помогне на клубовите од пониските дивизии

Влатко Зорба

Валверде се жалеше на условите за игра против Леганес

Влатко Зорба