Фудбал

Големото дерби за Карабао купот е факт!

Ждрепката за полуфиналето на Лига Купот е извлечена и очекуваното е веќе факт! Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити ќе се сретнат во едно од двете полуфиналиња што ќе се одржи на почетокот на јануари.

Јунајтед го совлада Колчестер со 3:0 во четвртфиналето на турнирот, додека „небесносините“ остварија гостинска победа од 3-1 над Оксфорд Јунајтед.

Во другиот полуфинален натпревар, Лестер Сити и Астон Вила ќе се соочат едни со други во дербито на Мидландс.

Поврзани вести

Сисе ќе пушта музика во Белград

Влатко Зорба

Челзи го договори Зијех за 45 милиони евра

Руни започна да тренира со „овните“

Viktor Jovanov

Валверде: Тер Штеген е нашиот најважен играч во ЛШ досега

Влатко Зорба

Рудигер за расизмот: Кога ќе заврши овој апсурд?

Влатко Зорба

Финалето во Лига Европа во 2022 година ќе се игра на „Пушкаш арена“ во Будимпешта