Фудбал

Гундоган има корона, 10 дена ќе биде во самоизолација

Фудбалерот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган е позитивен на коронавирус, објави англискиот клуб.

Според медицинските протоколи, германскиот репрезентативец ќе ги помине следните 10 дена во самоизолација.

Новата сезона на Сити во Премиер лигата започнува во понеделник во 21.15 часот со гостување кај Вулверхемптон.

Поврзани вести

Финалето на ФА Купот на „Вембли“ пред гледачи?

Влатко Зорба

Милан е заинтересиран за Милик

Се е договорено: Ракитиќ се враќа во својот омилен клуб

Руни не е во „војна“ со раководството на Дерби

Барса и Реал одиграа без голови на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Конте се движи со телохранители откако добил анонимно писмо со куршум