Фудбал

Хофенхајм го порази Баерн и ја прекина неверојатната серија на Баварците

Чудо се случи во 2. коло од Бундеслигата, Баерн загуби.

Хофенхајм го совлада европскиот првак на домашен терен со резултат 4:1 и направи вистинска сензација.

Андреј Крамариќ постигна два гола за домаќините, а во списокот на стрелците се запишаа и Емир Биќакчиќ и Конас Дабур.

Единствениот погодок за гостите го постигна Џошуа Кимих.

Со оваа победа Хофенхајм ја прекина неверојатната серија на Баерн од 23 победи.

Поврзани вести

Кривична за албански тренер кој тепал и навредувал млади фудбалери во Лач

user5

Спектакл на „Бомбоњера“, пирова победа за Бока, Ривер во финалето (ВИДЕО)

Maja_Serafimova

Клубовите во Серија А може да загубат и до 700 милиони евра доколку не се одигра сезоната

Тен Хаг: Среќен сум во Ајакс, но ако добијам понуда од Баерн би си заминал

Maja_Serafimova

Погба бил фан на друг тим во Англија

Ериксен за 18 милиони евра во Интер