Фудбал

Холанд исфрлен од клуб во Норвешка! ВИДЕО

Младата sвезда на светскиот фудбал, Ерлинг Холанд, не си помина убаво во својата татковина, Норвешка.

На социјалните мрежи се појави видео кое покажува дека е исфрлен од ноќен клуб.

Инцидентот се случил во саботата навечер, а 19-годишникот бил во главната улога.

Тој беше буквално избркан од клубот од страна на членовите на обезбедувањето, затоа што не сакал да ја почитува наредбата.

Сепак, на крајот, се откажа од намерата да влезе во угостителскиот објект.

Холанд зад себе има спектакуларна натпреварувачка година, најпрво одличен во дресот на Ред Бул Салцбург, а потоа својата одлична форма за постигнување гол ја префрли во Борусија Дортмунд.

Поврзани вести

Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје

Барселона разгледува нови сценарија за наследник на Валверде

Никола Поповски

Пјонтек ја напушти Италија и се пресели во Херта

Нови случаи на коронавирус во италијанската Серија А

УЕФА: Македонските фудбалски клубови исплатиле вкупно седум милиони евра за плати во 2018 година

Фрнанцуски лекар: Лион-Јувентус е натпреварот кој го „донесе“ вирусот во нашата земја