Фудбал

Играч на Челзи вмешан во срамен скандал (ВИДЕО)

Играчот од средниот ред на Челзи и Англија, Рос Баркли, се посрамоти во родниот град Ливерпул.

Фудбалерот истури чипс и друга храна во задниот дел на такси, што доведе до скандал со возачот и расправија, која мораше да се реши со помош на полицијата, објави „Мирор“.

Баркли одбил да исчисти после себе или да плати за чистење, оправдувајќи се дека нема пари во себе. Пристигнатите службеници разговарале со Баркли неколку минути, додека очевидци се шегувале дека играчот на Челзи не може да го плати таксито.

Според еден сведок, фудбалерот бил пијан и едвај стоел на нозе. Полицајците го придружувале Баркли до најблискиот банкомат, тој ги повлекол бараните пари и им ги дал на службениците за спроведување на законот, по што на спорто му бил ставен крај.

Поврзани вести

Официјално: Емре Џан во дресот на Борусија Дортмунд

Погба не сака повеќе да игра за Франција поради изјавите на Макрон?

Никола Поповски

Невил објасни зошто не сакал да биде во иста соба со Бекам

Влатко Зорба

Цел свет говори за заштитата на Марадона од корона (ВИДЕО)

Александар Петровски

Бразилците Роналдо и Роналдињо се вклучија во дебатата „кој е подобар – Меси или Роналдо“?

Влатко Зорба

Премиерлигата во 2022 година ќе прекине на само 9 дена до СП во Катар

user5