Фудбал

Историски преоден рок за Реал Мадрид

Летниот преоден рок заврши, поразличен од кога било, и поради околностите и поради Реал Мадрид.

За прв пат во последните 40 години, „кралскиот клуб“ го напушти „пазарот“ без да потпише со некој.

Тренерот Зинедин Зидан одлучи да не потроши ниту едно евро ова лето и да му даде доверба на сегашниот тим.

Позајмените играчи Андреј Лунин, Алваро Одриосола и Мартин Едегор се вратија во Мадрид.

„Кралскиот клуб“ заштеди пари на тој начин, бидејќи минатата година потроши близу 350 милиони евра за доведување на Еден Азар, Лука Јовиќ, Едер Милитао, Ферлан Менди, Родриго и Рејниер.

Од друга страна, имаше активности кога станува збор за заминувањата. Mадриѓаните излегоа побогати за околу 100 милиони евра

Екипата во форма на позајмици или трансфери ја напуштија главно играчи од позадина – Герет Бејл и Серхио Регилон (Тотенхем), Хамес Родригез (Евертон) Ашраф Хакими (Интер), Борха Мајорал (Рома), Оскар Родригез (Севиља), Брахим Дијаз )

Поврзани вести

Ромеро го искрши Ламбоџинито од 170.000 фунти, но остана неповреден

Мане го менува Нејмар во ПСЖ

Во бразилската лига 151 фудбалери позитивни на корона

Влатко Зорба

Фудбалски меч заврши со резултат 0:37, за сè виновен коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska

По средбата со Куман: Меси не може да реши за својата иднина

Stefanija Kuzmanovska

Официјално: Манчестер Јунајтед потпиша со Кавани

Влатко Зорба