Фудбал

Италија и даде девет гола на Ерменија

Репрезентацијата на Италија синоќа во Палермо ја совлада Ерменија со 9:1 во последниот натпревар од квалификациите за Европското фудбалско првенство 2020.

За тимот предводен од селекторот Роберто Манчини, оваа победа 11. Последователна победа, 10 во квалификациите, и една во пријателски натпревар.

Во другите средби на групата Ј, Грција ја совлада Финска со резултат 2:1, додека Босна и Херцеговина го совлада Лихтенштајн со 3:0.

Италија и Финска од порано изборија пласман на ЕУРО 2020.

Поврзани вести

Почетино: По ваков пораз треба да се држиме заедно

Влатко Зорба

УЕФА има намера ЕП да се игра во истите 12 града како што беше планирано

Ибрахимовиќ за расизмот во Италија: Треба тимовите да се исфрлаат во Серија Б

Влатко Зорба

Вилијан сака да игра во Челзи до 40 години

Влатко Зорба

Пике ќе биде подготвен за дуелот против Реал Мадрид

Анчелоти го напушта Наполи при неуспех оваа сезона

Влатко Зорба