Фудбал

Јувентус го симна Интер од врвот во Серија А

Актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус синоќа во дербито на 7.коло од Серија А го совлада Интер на гостински терен со 2:1.

Головите за „бјанко-нерите“ ги постигнаа Пауло Дибала (4. минута) и Гонзало Игуаин (80. минута), додека за домашните погоди Лаутаро Мартинез од пенал во 18. минута.

Јувентус со 19 бодови се искачи на врвот на табелата, додека Интер кој го забележа првиот пораз по шест победи, падна на втората позиција. Аталанта е трета со 16, Наполи има 13, Рома собра 12 бода.

Поврзани вести

Ериксен пристигна на медицински прегледи во Милано (видео)

Никола Поповски

Протести поради Пиоли од страна на навивачите на Милан

Maja_Serafimova

Драма на небото над Брисел: Приватниот авион на Меси присилно слетал!

Влатко Зорба

Гвардиола знае каде е проблемот во Сити

Лекарите на Јувентус открија како Роналдо ги шокирал при новите тестирања

Влатко Зорба

Пресврт во Франција: И Макрон сака фудбалот да се продолжи?

Stefanija Kuzmanovska