Фудбал

Кавани донел одлука за својата иднина

Во текот на актуелниот трансфер прозорецот информациите за иднината на Едисон Кавани постојано се менуваат.

Веќе е јасно дека Уругваецот нема да ја продолжи кариерата во ПСЖ и ќе се пресели во друг клуб во јануари.

Според луѓето блиски до 32-годишниот напаѓач, тој ќе се пресели во Атлетико Мадрид на 28 или 29 јануари. Сè за неговата иднина ќе биде јасно на крајот на месецот, пренесува „Мундо Депортиво“.

Едисон Кавани ќе игра на позајмица на „Ванда Метрополитано“, а потоа „јорганџиите“ ќе платат надомест за напаѓачот од ПСЖ.

Поврзани вести

ФИФА ги ограничува позајмувањата на фудбалерите

Бејл повторно аут од групата на Реал

Влатко Зорба

Јас и Чави како тандем на клупата е можна идеја, смета Иниеста

Никола Поповски

ПСЖ му нуди петгодишен договор на Мбапе со годишна плата од 30 милиони евра

Танзанија има свој Диего Симеоне, овој е „полуд“ и од оригиналот! (ВИДЕО)

Венгер предложи промена на правилото за офсајд дефиниција

Никола Поповски