Фудбал

Кејн најдобар стрелец во квалификациите за ЕП

Капитенот на Англија, Хари Кејн стана најдобар стрелец во квалификациите за Европско фудбалско првенство во 2020 година. На осум натпревари, тој постигна 12 голови, четири од нив беа од пенал.

Капитенот на португалската репрезентација Кристијано Роналдо заостана зад еден гол зад Кејн. Португалецот даде 11 гола, три од нив од пенал.

Исто така 11 погодоци постигна и Еран Захави од израелскиот национален тим, но за разлика од Кејн и Роналдо, Израелецот сите голови ги даде од игра.

Поврзани вести

Клинсман го презема кормилото на Еквадор

Maja_Serafimova

Сетиен не го прифатил предлогот на Меси за замена на Суарез

Ајакс прокоцка три гола предност, неверојатен пресврт на Борусија Дортмунд

По 30 години чекање: Ливерпул е шампион на Англија!

Влатко Зорба

Ибра ќе биде подготвен за дербито со Рома

Влатко Зорба

Алвеш: Париз е полн со расисти

Влатко Зорба