Фудбал

Квалификации за ЕП 2020: С. Македонија брка три бода против Словенија

Десет натпревари ширум Европа ќе се одиграат во текот на денешниот ден во рамките на квалификациите за евро-шампионатот 2020.

Репрезентацијата на Северна Македонија се среќава со Словенија. Натпреварот ќе се одигра на Национална Арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20:45 часот.

Од двата табора најавија игра на победа и освојување на трите бода со што би ги задржале шансите за пласман на ЕП.

На другите две средби од 7.коло во Г-групата играат:

Австрија – Израел
Летонија – Полска.

По шест кола во Г-групата лидер е Полска со 13 бода, пред Словенија со 11, Австрија има 10, Македонија и Израел по 8, Летонија е без освоен бод.

Поврзани вести

ФИФА помага на Федерациите со по 500.000 долари

Влатко Зорба

Драконска казна од УЕФА: Двегодишна суспензија од ЛШ за Манчестер Сити!

СЗО ја повикува УЕФА да ги прекине меѓународните турнири на 18 месеци

Вернер не е сигурен дали сака трансфер во Ливерпул, Сити и Јунајтед

Влатко Зорба

Чави имал 8 услови, за да ја преземе Барса

Влатко Зорба

Анчелоти: Знам дека сите во Евертон едвај чекаат да победат против Ливерпул