Фудбал

Лампард сака да го види Алаба во Челзи

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, може да ја продолжи кариерата во Англија. Според „Мирор“, Челзи покажува интерес за 27-годишниот Австриец.

Тренерот на „сините“ од Лондон, Френк Лампард, сака да најде нов крилен играч затоа што не смета на Маркос Алонсо.

Алаба има договор со Баерн уште една и пол година. Се очекува Челси да биде подготвен да потроши 70 милиони евра за трансферот на обој фудбалер. Оваа сезона, Алаба настапи на 12 натпревари во германскиот шампионат и постигна еден гол.

Поврзани вести

Официјално: „Ел Класико“ ќе се одигра на 18 декември

Maja_Serafimova

Уапсени 12 лица во брутална навивачка тепачка во Украина (ВИДЕО)

Меси не доаѓа во Интер

Влатко Зорба

Вулвс со најголема предност по првите дуели во 1/16финалето од Лига Европа, Ристовски асистент во победата на Спортинг

Никола Поповски

Распродадено: Нема повеќе билети за Македонија – Косово

Тотенхем и Мурињо доаѓаат во Скопје

Никола Поповски