Фудбал

Лорис сакаше да се тепа со Сон (ВИДЕО)

На Жозе Мурињо не му е лесно со играчите на Тотенхем. Иако „петлите“ водат против Евертон по првите 45 минути со 1:0, самиот финиш на првиот дел донесе голема нервоза и конфликт меѓу двајцата соиграчи.

Голманот на Тотенхем и капитенот Уго Лорис не беше задоволен од начинот на кој се однесуваше Кореецот Хјунг Мин-сон во одредени ситуации, па сакаше да се справи со него.

Французинот воинствено истрча кон својот соиграч, но останатите играчи во бело спречија посериозен конфликт.

Поврзани вести

Феликс: Верувајте ми, против Ливерпул ќе биде многу тешко

Никола Поповски

Играчите во Серија А ќе земат за една третина пониски плати

Зидан: Со победа над Бриж да ја вратиме наклонетоста на навивачите

user5

Велковски: Имаме квалитет да освоиме што повеќе бодови и да останеме на третото место во групата

„Ел Паис“: Меси повторно го насочил својот гнев кон соиграч

Лукаку: Заминав од Јунајтед затоа што тргнаа по поинаков пат од посакуваниот

Никола Поповски