Фудбал

Лоши вести од Мадрид: Фудбалер на Атлетико позитивен на коронавирус!

Атлетико Мадрид се враќа на тренинг викендов, па започнаа со редовни тестови. Сите беа негативни, освен Ренан Лоди.

Репрезентативецот на Бразил е во карантин. Тој беше тестиран во средата, а потврда пристигна во петокот дека е заразен.

Атлетико се враќа на тренинзите утре.

Поврзани вести

Поради повреда во репрезентативниот настап со Шведска: Де Хеа може да паузира два месеца

user5

Морати: Интер не може да го задржи Лаутаро

Влатко Зорба

Рамос го помина Касиљас и стана рекордер по бројот на настапи за Шпанија

Влатко Зорба

Историски преоден рок за Реал Мадрид

Влатко Зорба

Херберт Хајнер избран за нов претседател на Баерн Минхен

Интер се согласил да плати 35 милиони евра за Кулушевски