Фудбал

Маркињос е многу близу до нов договор

Дефанзивецот на ПСЖ, Маркињос е многу близу до нов договор со тимот, пренесува „Ле10Спортс“.

Договорот на „кариоката“ со тимот во моментов е до летото 2022 година, но тој се претставува исклучително добро со екипата на „принцовите“ и раководството сака да го продолжи, а веќе има разговори меѓу двете страни и тие одат позитивно.

Дваесет и пет-годишниот играч се приклучи на тимот од Рома во 2015 година.

Тој веќе има неколку титули со францускиот тим од кога му се придружи и генерално е еден од најпостојаните играчи.

Поврзани вести

ФИФА помага на Федерациите со по 500.000 долари

Влатко Зорба

Гвардиола по одуката на КАС: Елитните клубови треба да разберат дека ние заслужуваме да бидеме овде

Stefanija Kuzmanovska

Петмина бугарски навивачи уапсени за расистички навреди на англиските фудбалери

Влатко Зорба

Наполи го ангажира Политано

Барселона разгледува нови сценарија за наследник на Валверде

Никола Поповски

Ливерпул со неочекувано реми против Наполи, Интер ги сочува шансите за осминафинале

Влатко Зорба