Фудбал

Меси изгубен: Слика од соблекувалната на Барса го обиколи светот!

Лео Меси цело време беше во право, едноставно, оваа Барса не е доволно добра, тој предупреди за тоа во текот на пролетта и пред пандемијата, а не беше задоволен од заминувањето на Валверде и доаѓањето на Сетиен.

Тој влезе во судир со помошникот на Сетиен, пред тоа се судри со Абидал, кој тврди дека играчите го минирале Валверде.

„Нека ги каже имињата“, рече лутиот Меси, на кој Французинот одговори дека никој не е над клубот.

Бертомеу го изгаси огнот, но јасно е дека ситуацијата, како што изјави Пике во ноќта на ужасниот пораз од Баерн, излезе од контрола и дека потребни се промени на сите нивоа.

Дали ќе замине Меси?

Италијанците се надеваат, затоа што Кинезите наводно подготвиле понуда, но за следното лето.

Сепак, добро информираните тврдат дека нема ништо лошо во тоа, ако тој замине следното лето, Аргентинецот ќе се врати во Аргентина, тој нема намера да игра за друг клуб во Европа освен Барселона.

Тоа не е ниту реално, планот е да игра уште три или четири години и да ја заврши кариерата во Барса.

Но, како што изгледаше синоќа, јасно е дека е во вистинска агонија после сè што се случи. Тој беше дете кога последен пат се случи Барселона да не освои ниту еден трофеј, тоа беше во 2007-2008 година кога клубот беше трет во првенството, елиминиран во Купот во полуфинале, како и во ЛШ.

Значи, 12 години подоцна, тие повторно ја завршуваат сезоната со празни раце …

Поврзани вести

Малиот Матео го украде шоуто на доделувањето на шестата златна копачка на Меси (ВИДЕО)

Maja_Serafimova

Најголемиот проблем на Барса – само Меси игра фудбал

Влатко Зорба

Лајпциг нов лидер во Бундеслигата

Влатко Зорба

Јувентус против Сампдорија ја почнува одбраната на титулата во Калчото

Stefanija Kuzmanovska

Мегваер: Судете ме за 5-6 години

Влатко Зорба

Роналдо ја пофали жена му на Фиго: Да имав сопруга како него немаше да излезам од дома

Maja_Serafimova