Фудбал

Меси: Мора да бидеме одговорни, останете дома!

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси ги повика Шпанците да не ги напуштат своите домови поради пандемијата на коронавирус.

Во Шпанија, над 6.000 луѓе во моментов страдаат од вирусот.

Скоро 200 луѓе починаа, а скоро 600 се опоравија, па затоа Лионел Меси, една од најголемите фудбалски sвезди на планетата, ги повика луѓето од Шпанија да не ги напуштат своите домови.

– Ова е момент да се однесуваме одговорно и да останеме во нашите домови. Загрижени сме за тоа што се случува и сакаме да помогнеме да се ставиме на местото на оние што имаат најголеми тешкотии, било затоа што директно погодени тие или нивните семејства или пријатели, или затоа што го прават на првите линии во болниците, рече Меси на социјалните медиуми.

Поврзани вести

Абрамович тајно поседувал права на играчи од други клубови

Влатко Зорба

Дејли Мејл: Погба останува во Јунајтед

Челзи со реми ја започна Новата година

Никола Поповски

Мане го менува Нејмар во ПСЖ

Лалана го напушта Ливерпул по крајот на сезоната

Влатко Зорба

Корона во италијанскиот фудбал, заразени 11 играчи

Влатко Зорба