Фудбал

Младинска Лига на шампиони (У19): Динамо Киев ја тресна Шкендија со 8:0

Резултатски дебакл на Шкендија во плејофот за Лигата на шампиони за фудбалери до 19 години. Украински Динамо на стадионот „Валериј Лобановски“ во Киев го декласира подмладокот на тетовци со 8:0.

Одбраната на „црвено-црните“ и голманот Астрит Амзаи капитулираа по четири пати во двете полувремиња. По два гола постигнаа Јарослав Надолски (13 и 41 минута), Владислав Ванат (2 и 51 минута) и Викентиј Волошин (25 и 75 минута), по еднаш погодија Артем Шулиански (56 минута) и Јевгениј Исајенко (90+6 минути).

Поврзани вести

Хари Кејн на продажба за рекордно висока сума

Џан пред преселба во Дортмунд

Гундоган: Ако сакаме титула Ливерпул ќе треба некаде да се лизне

Влатко Зорба

Kлоп: Не сум загрижен за резултатот, Симеоне не ја следеше играта, се занимаваше со анимирање на публиката

Никола Поповски

Солскјер со коментар за сликата на Погба со Зидан: Тој сака да остане во Манчестер

Maja_Serafimova

Финалето на ЛШ на 15 август: Новата сезона започнува во октомври ?!

Влатко Зорба