Фудбал

Напаѓачот на Партизан по дербито: Ти реков, мора да победиме против „циганите“ (ВИДЕО)

Напаѓачот на Партизан, Умар Садик беше најдобар играч во полуфиналниот натпревар од Купот на Србија против Црвена звезда.

Тој беше пресреќен по триумфот и пласманот на „црно-белите“ во финалето.

Прослава на фудбалерите на Партизан по победата над Црвена звезда, а Умар Садик не ја симна насмевката од неговото лице.

„Ти реков дека ќе биде вака! Јас ти реков дека мора да победиме против „циганите“, рече Садик на теренот пред камерата.

Поврзани вести

Барса се уште должи 95 милиони за Кутињо

Влатко Зорба

Модриќ за Меси: Реал успеа да продолжи без Кристијано, така ќе биде и за Барса

Stefanija Kuzmanovska

Дешамп ќе ја предводи Франција до 2022 година

Михајловиќ ја заврши третата фаза од лекувањето и ја напушти болницата

Солскјер обвинува: Ни наместија термин за да изгубиме

Влатко Зорба

Азиските квалификации за СП 2020 одложени за 2021 година

Влатко Зорба